Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü İstanbul’da TÜMBİAD (Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Sosyal Dayanışma Derneği) ve RİBİAD (Rizeli Bürokrat ve İş İnsanları Derneği)’la birlikte kutladı.

Geleneksel olarak bu yıl 7.’sini gerçekleştiren Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği organizasyonu İstanbul’un başarılı çalışmalara imza atan TÜMBİAD ve RİBİAD ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Birbirinden değerli katılımcıların bulunduğu programa panelist olarak Bahçeşehir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nilüfer Narlı, Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü Başkanı Doç. Dr. İlkay Gök, KADGÜÇDER (Kadın ve Güç Derneği) Kurucu Başkanı Fatma Duman ve araştırmacı-yazar Emine Şeyma Usta katıldı.

Genel koordinatörlüğünü Arif Ekşi’nin yaptığı program TÜMBİAD Genel Başkanı Ufuk Bilgetekin, RİBİAD Başkanı Erol Aykut ve Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği Başkanı Hülya Cerrahoğlu’nun konuşmaları ile başladı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik’in de katıldığı program panelle devam etti. Panelin moderatörlüğünü Can Çobanoğlu, sunuculuğunu RİBİAD Genel Sekreteri Müzehhibe Ayşe Emine Sultan Çelik üstlendi.

Kadın ve yaşamın konuşulduğu program birçok Karadenizliyi bir araya getirdi.

Panelistlere ve destekçilere plaket takdiminin ardından Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği’nin tasarımı ve el emeği olan ürünleri katılımcıların beğenisine sunuldu..